乐动体育开户

جستجو در مقالات منتشر شده


2 نتیجه برای گودرزی

رحیم گودرزی، شیرازه ارقامی، مصطفی پویاکیان،
دوره 3، شماره 2 - ( تابستان 1395 )
چکیده

مقدمه: فرهنگ ایمنی واژه ای است که مکررا و در ارزیابی وضعیت ایمنی شرکتها مورد استفاده قرار می گیرد. هدف از مطالعه حاضر بررسی مولفه های موثر بر فرهنگ ایمنی سازمانی در نیروگاههای حرارتی  ایران  است.

روش بررسی: دراین مطالعه کیفی از نوع نظریه مبنایی، داده ها با استفاده از رویکرد تلفیقی و از طریق مشاهده میدانی، مصاحبه انفرادی، مصاحبه و بحثگروهی متمرکز با 19نفر از گروه های کاری مختلف در سه نیروگاه حرارتی ایران(شازند، شهید رجایی قزوین و نیروگاه رامین اهواز) تولید شد. روش تحلیل مضمون در استخراج و تعیین فاکتورهای موثر استفاده شد.

یافته ها: تحلیل محتوا نه دسته از مولفه های موثر بر فرهنگ ایمنی را شناسایی نمود که عبارت بودند از: (1) آموزش، آگاهی و صلاحیت (2) نگرش، رهبری و تعهد مدیریت ارشد سازمان 3) قوانین و مقررات، رویه ها و دستورالعملهای کاری (4) مدیریت ایمنی و بحران( (5) عوامل فردی (6) سبک مدیریت و ارتباطات سازمانی (7) مشارکت و تعهد سازمانی کارکنان، سرپرستان و مدیران میانی (8) عوامل برون سازمانی (9) تامین زیر ساختها و مدیریت منابع.

نتیجه گیری:乐动体育开户 نتایج نشان داد که برای دستیابی به یک فرهنگ عالیه ایمنی می بایست با بهبود وضعیت در هر یک از مولفه های شناسایی شده، متناسب با شرایط هر سازمان در بازه های زمانی تعیین شده نسبت به ارزیابی وضعیت فرهنگ ایمنی و بهبود آن و دسترسی به اهداف از پیش تعیین شده اقدام نمود.


رستم گلمحمدی، محسن علی آبادی، مسعود شفیعی مطلق، رحیم گودرزی،
دوره 6، شماره 1 - ( بهار 1398 )
چکیده

سابقه و هدف: یکی از روش‌های کنترل صدا در محیط‌های دارای منابع متعدد آن، ایجاد اتاق آکوستیک برای کارگران شاغل در محیط است. در این ارتباط، هدف از مطالعه حاضر بررسی کارایی اتاق آکوستیک جهت تأمین آسایس صوتی در واحد توربین یک نیروگاه حرارتی تولید برق بود.
مواد و روش‌‌ها: اندازه‌گیری تراز و ماهیت فرکانسی صدا و همچنین ارتعاش در مواجهه با تمام بدن در مکان مورد نظر با استفاده از صداسنج B&K-2260 صورت گرفت. طراحی اتاق آکوستیک نیز بر مبنای روش‌های استاندارد ISO15667 با استفاده از سازه سبک ساندویچ پانل انجام شد. ترکیب دیواره اتاق با ضخامت کلی حدود 104 میلی‌متر به‌ترتیب از خارج به داخل شامل: ورق فولادی 2 میلی‌متری، فوم پلی‌یورتان 40 میلی‌متری با دانسیته 50 کیلوگرم بر متر مکعب، ورق فولادی 2 میلی‌متری، پشم سنگ 50 میلی‌متری با دانسیته 120 کیلوگرم بر متر مکعب و گچبرک کناف 10 میلی‌متری بود. باید خاطرنشان ساخت که کف شناور جهت کاهش ارتعاش منتقل‌شده به داخل اتاق اجرا گردید.
یافته‌ها: نتایج نشان دادند که میانگین تراز معادل فشار صدا در خارج از اتاق در فاصله یک متری از دیوار اتاق برابر با 5/89 دسی‌بل و در داخل اتاق معادل 7/50 دسی‌بل بوده است که منجر به کاهش صدایی معادل 40 دسی‌بل شده است. شایان ذکر است که میزان شتاب ارتعاش در مواجهه با تمام بدن در داخل اتاق، کمتر از حدود آسایشی ارتعاش 145/0 متر بر مجذور ثانیه بود.
نتیجه‌گیری: به‌منظور طراحی اتاق آکوستیک با کارایی بالا، انتخاب مصالح، ضخامت و تراکم جهت بهینه‌نمودن افت انتقال صوت کلی دیواره‌ها دارای اهمیت حیاتی است؛ بنابراین به نظر می‌رسد که در طراحی پناهگاه صوتی، لایه‌بندی ساندویچی دارای جرم کافی و ضریب سختی پایین و میرایی بالا می‌تواند شرایط آکوستیکی بهینه را ایجاد کند. 
 

صفحه 1 از 1     

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله مهندسی بهداشت حرفه ای می باشد.

乐动体育开户طراحی و برنامه نویسی :

© 2020 All Rights Reserved | Journal of Occupational Hygiene Engineering

Designed & Developed by :